Wielofunkcyjne płytki ceramiczne


Jeszcze kilka lat temu aranżacja wnętrz nie wymagała dłuższego zastanowienia. Wszystko wydawało się jasne i konkretne, a większość polskich rodzin urządzała swoje wnętrza według utartych schematów. W ostatnim czasie takie zachowania zaczęły jednak zanikać. Mieszanie stylów i niecodzienne aranżacje różnych pomieszczeń pojawiają się coraz częściej i w coraz bardziej innowacyjnych odsłonach. Na uwagę z pewnością zasługuje wykorzystanie płytek ceramicznych, które jeszcze do niedawna układane były bardzo zachowawczo, w dodatku wyłącznie w łazienkach i ewentualnie w kuchniach. Nowoczesne magazyny aranżacyjne oraz programy telewizyjne wyznaczają dziś nowe trendy, za którymi podąża znaczna liczba rodzin nie tylko polskich, ale także zagranicznych. Dlaczego to właśnie płytki ceramiczne stały się atrakcją każdego nowoczesnego i oryginalnego domu? Wydaje się, że nie sposób odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, ponieważ powodów jest znacznie więcej, aniżeli tylko jeden.

Oryginalne płytki ceramiczne w łazienkach

Z pewnością nie zmieniło się jedno. Płytki ceramiczne wciąż pojawiają się w toaletach polskich domów. Wydaje się jednak, że w Polakach wyrobił się na przestrzeni lat pewien styl i klasa, dzięki którym aranżacja samej łazienki nie jest w żaden sposób nudna czy monotonna. W ostatnim czasie szczególnie modne stały się duże płyty ceramiczne. Szczególnie w takich pomieszczeniach, które cechują się niewielkim metrażem. Cztery wielkie kafle o wiele bardziej powiększają optycznie przestrzeń, niż zrobiłyby to małe, kwadratowe płytki. Z kolei te ostatnie często układa się w łazienkach nieco większych. Niektóre osoby nie boją się innowacyjnych rozwiązań i śmiało łączą ze sobą różne kształty i kolory płytek, tym samym czyniąc swoją łazienkę prawdziwą mozaiką. W takich miejscach idealnie wpasowują się minimalistyczne meble, które doskonale kontrastują ze ścianami i podłogą.

Klasyczne płytki ceramiczne w salonie

Nowoczesne rozwiązania sprawiły, że płytki ceramiczne można układać również w salonie. Chodzi oczywiście o ogrzewanie podłogowe, dzięki któremu w pomieszczeniach często uczęszczanych (takich jak salon czy sypialnia) nie trzeba zakładać wielkich puchowych dywanów i wykładzin. Te ostatnie wyglądają o wiele bardziej estetycznie wtedy, gdy zajmują mniejszą część pomieszczenia. Z kolei płytki ceramiczne w salonie z aneksem kuchennym prezentują się wyjątkowo. Nadają pomieszczeniu nie tylko elegancji, ale także klasyczności. Ostatnimi czasy na uwagę zasługują kafle w kolorze brązu skomponowane z jasnymi, niemalże białymi meblami w stylu minimalistycznym. Odpowiednio dobrane dodatki sprawiają, że takie pomieszczenie prezentuje się fenomenalnie i wzbudza zachwyt wśród odwiedzających.

Funkcjonalność, estetyka, i różnorodność płytek

Poznań płytkiW dużej mierze płytki ceramiczne zasługują na uwagę przede wszystkim ze względu na swoją wyjątkową estetykę i funkcjonalność. Z jednej strony prezentują się elegancko, z drugiej bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Warto przy okazji montażu płytek zadbać o to, by zakupić do nich odpowiednie specyfiki czyszczące. Nie wszyscy wiedzą bowiem, że inny rodzaj płynów używa się do paneli, a innych do płytek ceramicznych. Kafle podłogowe należy czyścić przynajmniej dwa razy częściej niż te, które znajdują się na ścianach. W przypadku tych drugich częstotliwość sprzątania nie musi być większa niż raz na dwa tygodnie. Dzięki szerokiej ofercie na rynku można dziś zakupić naprawdę różnorodne rodzaje płytek. Przykłady niektórych z nich można znaleźć na stronie internetowej wybranych sklepów. W zależności od upodobania można wybierać kafle pod względem kształtu, koloru, a nawet faktury. Nie dziwi więc fakt, iż jest to coraz bardziej popularny materiał wykończeniowy.
Wydaje się, że płytki ceramiczne można dziś montować w zasadzie wszędzie. Spotykamy je zarówno w przedpokojach, łazienkach jak i kuchniach. Nierzadko stanowią element wystroju obszernych salonów. Warto wspomnieć, że dziś montaż takich elementów jest niezwykle prosty. Wiele osób rezygnuje nawet z wynajęcia ekipy remontowej, ponieważ ta ostatnia wcale nie jest w pewnych sytuacjach potrzebna. Na rynku dostępna jest więc nie tylko szeroka oferta samych płytek, ale także różnego rodzaju półprodukty, które ułatwiają zakładanie kafelek. Przy okazji remontu warto zastanowić się więc, czy nie zrezygnować z paneli na rzecz tych innowacyjnych i oryginalnych w każdym calu elementów, dzięki którym wnętrze nabierze nowego znaczenia.