Mieszkanie w Poznaniu


Mieszkanie w Poznaniu

Od kilku lat do stolicy Wielkopolski przeprowadza się coraz więcej osób. Niektóre z nich to oczywiście studenci, którzy przyjeżdżają ze swoich domów do Poznania po to, by rozpocząć tam naukę na pobliskim uniwersytecie czy politechnice. Większość z nich po ukończeniu studiów zostaje w Poznaniu. Druga grupa to ci, którzy przeprowadzają się do miasta z okolicznych miejscowości wielkopolskich. Ostatnia część nowych mieszkańców to w dużej mierze osoby przyjeżdżające do Poznania z powodu pracy. W ostatnim czasie gospodarka działa w Wielkopolsce dość prężnie, a efektem takiego stanu rzeczy są kolejne firmy, które w Poznaniu się otwierają lub zakładają siedziby zamiejscowe. Nowe miejsca pracy i chęć ucieczki z zamiejscowych ośrodków sprawiają, że w Poznaniu pojawiają się nowi ludzie. Taki stan rzeczy powoduje z kolei to, że w mieście powstają nieustannie nowe mieszkania. W zależności od preferencji przyszłych mieszkańców oferta sprzedaży nieruchomości na rynku poznańskim jest całkiem ciekawa, a co najważniejsze wyjątkowo zróżnicowana – zarówno pod względem cenowym, jak i pod względem stricte wizualnym i funkcjonalnym.

Mieszkania w centrum

Inwestorzy z Poznania w ostatnim czasie postawili przede wszystkim na stawianie nowych nieruchomości mieszkalnych w centrum miasta. Powód takich decyzji jest prosty. Im bliżej centrum, tym większe zainteresowanie – szczególnie w przypadku młodych małżeństw i niedawnych absolwentów. Warto jednak zauważyć, że mieszkania w centrum kupują również bardziej usytuowane osoby, które potem decydują się je po prostu wynająć. Na taką opcję rzadko decydują się z kolei rodziny z małymi dziećmi. Nie da się bowiem ukryć, iż stolica województwa wielkopolskiego jest miastem dość dużym, a przede wszystkim tłocznym. Mieszkanie w centrum nierzadko wiąże się z ruchliwymi drogami i nieustannym gwarem. Osoby mające mniejsze dzieci wolą szukać nieruchomości zlokalizowanych w dzielnicach takich jak Rataje, Winogrady czy Piątkowo. Niektórzy decydują się nawet na zakupienie nieruchomości na znajdujących się pod Poznaniem osiedlach podmiejskich.

Domki na obrzeżach Poznania

Osiedla podmiejskie to po prostu zwykłe osiedla sąsiadujących ze sobą mieszkań lub najczęściej domków jedno- lub dwurodzinnych. W ostatnim czasie pod Poznaniem powstało kilka takich inwestycji. Nierzadko dojazd do centrum z takiego miejsca zajmuje nie więcej niż kilka lub kilkanaście minut. Warto zauważyć, iż do takich miejsc prowadzą drogi dojazdowe. Co istotne dla rodzin z dziećmi, osiedla podmiejskie są zazwyczaj ogrodzone i chronione dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dzięki temu stanowią idealne miejsce do wychowywania zarówno mniejszych, jak i większych dzieci. Wydaje się jednak, że najważniejszą zaletą osiedli podmiejskich są tereny zielone dookoła oraz cisza i spokój w zasadzie przez cały dzień.

Mieszkania z rynku wtórnego

MieszkaniaNie każdego stać na kupno nowego mieszkania. A przynajmniej nie od razu. Odpowiednią opcją dla takich osób wciąż pozostają mieszkania z tak zwanego rynku wtórnego, na którym oferty są nierzadko równie atrakcyjne – nie tylko pod względem cenowym. Wiele osób sprzedaje dziś mieszkania, ponieważ kupuje nowe – na przykład w innym mieście czy nawet kraju. Nie musi to jednak wcale oznaczać, że pierwsze mieszkanie jest w fatalnym stanie. Często oferowane nieruchomości to nowoczesne i odświeżone wnętrza. Warto również zauważyć, że niektórzy specjalnie kupują lokale w gorszym stanie, by samemu – według własnego uznania – móc je odremontować. Takie nieruchomości nierzadko można kupić w Poznaniu za grosze. Na opcje tego typu najczęściej decydują się studenci właśnie kończący studia lub niedawni absolwenci. Kupno mieszkania – nawet na kredyt – opłaca się o wiele bardziej, niż dalsze wynajmowanie pokoju czy kawalerki od obcego właściciela.

Wydaje się więc, że nawet najbardziej zniechęcona i wymagająca osoba czy rodzina będzie w stanie odnaleźć dla siebie idealny dom w Poznaniu. Każda poznańska dzielnica reprezentuje sobą inny styl, z kolei inwestory starają się maksymalnie zróżnicować wystosowywane przez siebie oferty. W efekcie końcowym każda z nich wydaje się być w jakimś stopniu atrakcyjna, jednak wybór danej nieruchomości jest indywidualnym wyborem. Należy pamiętać, że kupno domu czy mieszkania jest nierzadko decyzją na całe życie, dlatego warto zastanowić się kilka razy przed podjęciem ostatecznego postanowienia. Jakby jednak nie było stolica Wielkopolski jest idealnym miejscem zamieszkania. Gospodarka rozwija się tam w zawrotnym tempie, dzięki czemu współczynnik bezrobocia w Poznaniu jest jednym z najniższych w całym kraju. Miasto jest nie tylko otwarte na nowych inwestorów czy kolejne firmy pojawiające się u bram miasta. Poznań zwraca uwagę przede wszystkim na ludzi, także młodych, którzy dopiero rozpoczynają samodzielne życie (często z dala od rodzinnego domu). Niedecydowani powinni odwiedzić stronę Nieruchomości w Poznaniu, na której znajdują się między innymi informacje dotyczące mieszkań aktualnie dostępnych w Poznaniu i okolicy.

Submit a Comment