Mieszkania na poznańskich Winogradach


Winogrady to jedna z największych dzielnic stolicy województwa wielkopolskiego. W ostatnich latach na terenie dzielnicy powstało wiele nowych nieruchomości, które od razu przypadły do gustu zarówno starym jak i nowym mieszkańcom Poznania. Co ciekawe, z czasem zainteresowanie Winogradami wcale nie malało, dlatego firmy deweloperskie do dziś decydują się na realizację kolejnych projektów architektonicznych związanych z nieruchomościami nie tylko mieszkalnymi, ale także biurowymi. Czy wiadomo jednak, jakie czynniki wpływają na rosnącą popularność nie tylko mieszkań winogradzkich, ale także poznańskich? Okazuje się, że takich czynników jest dość dużo, jednak warto wspomnieć przynajmniej o najważniejszych. W ich skład wchodzi między innymi lokalizacja, komunikacja miejska oraz tereny zielone. Nie należy także zapominać o wysokim standardzie mieszkań proponowanych przez firmy deweloperskie oraz inwestorów. Wydaje się bowiem, że ten ostatni także w dużej mierze wpływa na decyzję o kupnie mieszkania czy też wynajęciu biura.

Zabudowa Winograd

Każda osoba będąca choć raz w okolicy Winograd wie niewątpliwie, że jest to dzielnica mieszkaniowa. Już kilkadziesiąt lat temu obszar dzisiejszych Winograd stał się jednym wielkim placem budowy. Efekty działań ówczesnych firm budowlanych możemy podziwiać do dziś. Mowa przede wszystkim o szesnastokondygnacyjnych wieżowcach, w których do dziś mieszka wiele poznańskich rodzin. Oprócz wieżowców Winogrady zostały zdominowane także przez – zazwyczaj pięciokondygnacyjne – bloki mieszkalne. Zarówno te starsze, jak i te nowsze – wykonywane przez firmy budowlane na zlecenie inwestorów. Wydaje się, że dziś w cenie są przede wszystkim nowsze budynki powstałe na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nie oznacza to oczywiście, że chętnych do kupna mieszkania z rynku wtórnego będzie mało.

Komunikacja miejska na Winogradach

Wydaje się, że Winogrady pod względem komunikacji miejskiej są chyba najbardziej rozwiniętą dzielnicą w Poznaniu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim uruchomiony parę lat temu Poznański Szybki Tramwaj, zwany potocznie Pestką. Dzięki niemu komunikacja na terenie Winograd znacznie się usprawniła. Osiedla znajdujące się na terenie dzielnicy (takie jak Osiedle Kosmonautów, Wichrowe Wzgórze czy Osiedle Przyjaźni) mają bezpośredni dojazd do śródmieścia, co znacznie ułatwia życie przeciętnym Poznaniakom. Warto jednocześnie zaznaczyć, że oprócz tramwajów i autobusów, po Winogradach (jak i po całym Poznaniu) można poruszać się rowerem. Rozbudowana sieć ścieżek rowerowych znacznie to ułatwia. Warto również dodać, że oprócz nowoczesnych zabudowań i rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej, Winogrady zasługują na uwagę także pod innym względem.

Tereny zielone w okolicy Winograd

mastermNa terenie dzielnicy Winogrady znajduje się jeden z najpopularniejszych polskich parków. Mowa oczywiście o Parku Cytadela. Powierzchnia parku oscyluje w okolicy stu hektarów co sprawia, że jest to jeden z największych parków zlokalizowanych w Polsce (w Poznaniu jest to największy park). Dzięki rozległym terenom zielonym osoby mieszkające w Poznaniu mogą bez względu na porę roku odwiedzać obiekt w różnych celach. Niektórzy spacerują, inni wybierają się na Cytadelę w celach sportowych. Oprócz parku, na terenie dzielnicy znajduje się również wiele placów zabaw i mniejszych parków. Te ostatnie są zlokalizowane pomiędzy osiedlami tak, by na co dzień łatwo było z nich korzystać.

Wydaje się, że Winogrady pod wieloma względami mogą uchodzić za jedną z najlepszych dzielnic Poznania. Warto więc – szukając mieszkania w Poznaniu – zacząć właśnie od tego miejsca. Jak to zrobić? Dzięki sieci internetowej poszukiwania nieruchomości na Winogradach nie będą męczące. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki słowa mieszkania Poznań Winogrady i przejrzeć otrzymane wyniki. Warto zajrzeć również na stronę www na której znajdziemy więcej informacji. W dobie dwudziestego pierwszego wieku nawet kupno lokalu mieszkalnego nie musi być więcej skomplikowane. Ważne jest jednak to, by nie nastawiać się do poszukiwań negatywnie i dobrze sprawdzić każdą interesującą ofertę.