Rodzaj przestrzeni w biurowcach


Nowoczesne biurowce powstają dzisiaj na całym świecie. Firmy deweloperskie inwestują w tego typu nieruchomości także w Polsce. Szczególnie w dużych miastach, takich jak Poznań, Wrocław czy Warszawa, gdzie gospodarka rozwija się prężnie, a nowych firm rzeczywiście przybywa. Właściciele firm zdają sobie sprawę z tego, że optymalne biuro buduje wizerunek całej firmy i wpływa na to, jak aktualni oraz potencjalni klienci postrzegają naszą działalność. W miarę możliwości starają się zatem znaleźć taką przestrzeń biurową, w której będzie się pracowało dobrze i która jednocześnie będzie reprezentować całą działalność na zewnątrz. Obecnie możemy wyróżnić kilka przestrzeni biurowych, dzięki którym wynajęte biuro może zyskać naprawdę niepowtarzalny charakter.

Nowoczesne sale konferencyjne

Jeśli w naszej firmie regularnie organizowane są spotkania z klientami, musimy zadbać o wyodrębnienie osobnego pomieszczenia nazywanego fachowo salą konferencyjną, dostępnego na przykład tutaj http://www.wechta.pl/powierzchnie-biurowe,1028.html. W takim pokoju powinien znaleźć się przede wszystkim stół (dobrze prezentuje się mebel ze szklanym blatem) oraz przynajmniej kilka wygodnych krzeseł (czasami spotkanie trwa nawet kilka godzin, dlatego warto zainwestować w wygodę swoją i klienta). W dobie dwudziestego pierwszego wieku nie może zabraknąć telewizora bądź rzutnika, dzięki którym wyświetlanie różnych wykresów czy wizualizacji będzie prostsze i bardziej efektywne.

Kreatywne pokoje

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się tak zwane kreatywne pokoje, które tworzy się w nowoczesnych biurowcach. Z takich pomieszczeń może skorzystać każdy pracownik firmy wynajmującej przestrzeń biurową w danej obiekcie. Oryginalne, kreatywnie zaaranżowane wnętrza mają stanowić chwilowy wyłącznik, dzięki któremu pracownicy (szczególnie ci, którzy siedzą cały dzień przed komputerem bądź przy biurku) odświeżą umysł i zregenerują siły.

Biura typu open space

Moda na biura open space przyszła do Polski oczywiście z zachodu. Pierwsze przestrzenie tego typu pojawiły się w Stanach Zjednoczonych już kilkadziesiąt lat temu. Szybko zyskały aprobatę wielkich przedsiębiorstw, ponieważ pozwalały stworzyć wiele stanowisk pracy na stosunkowo niedużej przestrzeni. Dziś nowoczesne biurowce także proponują taką opcję swoim najemcom. Poszczególne stanowiska pracy mogą być oddzielone specjalnymi boksami, dzięki którym pracownicy zyskują choćby minimum prywatności i własnej przestrzeni.

W nowych biurowcach znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań przestrzennych, dzięki którym praca będzie bardziej efektywna i przede wszystkim bardziej przyjemna.